Eksperci

Sebastian Białkowski

Absolwent Dessau Institute of Architecture przy Hochschule Anhalt w Niemczech oraz Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej, asystent i doktorant w Zakładzie Technologii Cyfrowych w Architekturze i Urbanistyce PŁ. Stypendysta Deutscher Akademischer Austauschdienst. Prowadzący niejedne warsztaty w kraju (w tym warsztaty P3 Workshop, zakończone budową największego Pawilonu Parametrycznego w Polsce), jak i za granicą np. w Niemczech czy Urugwaju.

 

 

 

 

 

Dorota Bociąga

Pomysłodawczyni, inicjatorka oraz twórca DT4U - Design Thinking Workspace (www.dt4u.pl) – przestrzeni kreatywnego rozwiązywania zagadnień problemowych w wykorzystaniem metodyki design thinking w Politechnice Łódzkiej. Swoją wiedzę i pierwsze doświadczenia z design thinking zdobyła w Hasso Plattner Institute of Design at Stanford. Od 2012 roku poprzez praktykę rozwija swój warsztat w zakresie dt oraz ogólnie pojętego myślenia projektowego prowadząc projekty z zastosowaniem tej metodyki na studiach 1 i 2 stopnia, warsztaty, szkolenia, jak również łącząc dt z projektami typu PBL (problem/project based learning). W chwili obecnej kieruje międzynarodowym projektem DiamonDT – „​Development of Innovative AcadeMy ON the basis of DT teaching” (http://diamondt.eu) stworzonym przez Zespoł DT4U PŁ, którego celem jest rozwój innowacyjnej dydaktyki na poziomie wyższym poprzez wdrażanie do toku kształcenia metodyki design thinking. Jako certyfikowany trener specjalizuje się w szkoleniach i warsztatach z zakresu zarządzania projektami, metodyki design thinking, komercjalizacji wyników projektów B+R, certyfikacji wyrobów medycznych.  Poza dt, zarówno dydaktycznie jak i naukowo-badawczo, zajmuje się inżynierią biomedyczną pracując jako adiunkt Politechniki Łódzkiej. W tym obszarze jest autorem opracowań naukowych, współautorem patentów i wdrożeń (https://www.researchgate.net/profile/Dorota_Bociaga).

Trener – z zamiłowania, certyfikowany – z poczucia potrzeby ciągłego samorozwoju, twardego stąpania po ziemi i opierania danych o fakty i doświadczenia. Idealistka - z wiary w ludzi, strateg i działacz – z natury. Ceniąca w ludziach inicjatywę, umiejętność przekuwania marzeń w rzeczywistość i nieugiętość w dążeniu do celu. 

Więcej informacji: https://pl.linkedin.com/in/dorota-bociaga-06436a61

 

Łukasz Brandt

Absolwent Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Pasjonat nowoczesnych technologii i myśli twórczej. Współtwórca pracowni www.RabbitForm.pl, specjalizującej się w szkoleniach i usługach związanych z drukiem 3D. Prowadzi regularne szkolenia propagujące druk 3D, skanowanie 3D i szybkie prototypownie z drukarkami 3D. Z zamiłowania programista i projektant interfejsów. Projektant form przemysłowych i eksperymentator.

 

 

 

 

 

 

 

Basia Drewiczewska

Rocznik 1992, architekt krajobrazu, miejski ogrodnik i studentka studiów magisterskich SGGW w katedrze Sztuki Krajobrazu. Jej praca magisterska poświęcona jest zagadnieniu ogrodów społecznych. W 2012 roku dołączyła do zespołu pracowni Kwiatkibratki. Jako miejski ogrodnik działa na rzecz zwiększenia udziału terenów zieleni w przestrzeni miast i poprawy poziomu świadomości w temacie zieleni wśród mieszkańców.

 

 

 

 

 

 

 

Natalia Hofman

Trener, Psycholog, Doradca biznesowy. Absolwentka Psychologii na Uniwersytecie Łódzkim, Absolwentka Szkoły Trenerów PKR. Ostatnie 4 lata poświęciła na zgłębianie tajemnic psychologii kłamstwa, mikromimiki i mikroekspresji specjalizuje się w psychologii kłamstwa i mowie ciała. Oprócz tego Managerka Business Link w Łodzi – Firmy łączącej biznes, tworzącej szkolenia i wydarzenia oraz wspierającej startupy, w której oprócz funkcji Managera pełni rolę Doradcy biznesowego. Trzy lata temu wzięła udział w Projekcie „Kreatywna Przedsiębiorczość”, w której wygrała 30 tysięcy i otworzyła własną Firmę – Stylowy Event . Firma od razu odniosła ogromny sukces. Po dwóch miesiącach od jej otworzenia powstało autorskie wydarzenie – Sjesta w Julianowskim, które to jako pierwsze tego typu wydarzenie w Łodzi połączyło targ z wypoczynkiem i atrakcjami na świeżym powietrzu. Dzięki organizacji tego wydarzenia Stylowy Event dał się poznać jako Firma z branży eventowej o innowacyjnym podejściu do marketingu i organizacji wydarzeń. Wkrótce powstało kolejne autorskie wydarzenie – Śniadania biznesowe dla Kobiet.
Fascynuje się i wciąż udoskonala wiedzę. Design thinking – jest jej nieodłącznym towarzyszem w biznesie. Łączy to z pasją gry jazzu na flecie poprzecznym – jam sessions, na których od wielu lat improwizuje, to dla niej źródło myślenia kreatywnego.

 

 

Joanna Jagas

Menedżer i trener. Od wielu lat związana z łódzkim Technoparkiem, w którym odpowiada za projekty marketingowe i współpracę zagraniczną. Członek Zespołu ds. Promocji Klastra ICT Polska Centralna. Absolwentka Clark University. W ubiegłym roku uzyskała tytuł MBA w zakresie Managerial Communication. Prowadzi szkolenia z zakresu komercjalizacji wyników prac badawczo-rozwojowych i komunikacji międzykulturowej. Prywatnie entuzjastka teatru i .... Taekwon-do.

 

 

 

 

 

Anna Laska

Choć jej przygoda z Design Thinking rozpoczęła się stosunkowo niedawno (w 2014 roku dołączyła do grupy DT4U), to niewątpliwie ten czas jej wystarczył, aby odczuć olbrzymi potencjał tej metodyki i zapragnąć wykorzystać ją w pracy ze studentami i nie tylko!

Pierwsze kroki stawiała ucząc się od bardziej doświadczonych kolegów z zespołu DT4U Politechniki Łódzkiej, którzy mieli okazję być w Hasso Plattner Institute of Design at Stanford. Później nadarzyła się okazja poznania DT w kanadyjskim wydaniu w Ivey Business School (University of Western Ontario, Kanada) w ramach ministerialnego programu Transformtion.Doc. I na tym się nie skończyło. W styczniu 2016 roku przeszła intensywne szkolenie „DT MasterClass for Tutors” pod okiem europejskich liderów z DTLab (School of Business and Economics UiT the Arctic University of Norway, Norwegia) z charyzmatycznym Federico Lozano na czele. Zdobyte doświadczenie wykorzystuje podczas prowadzenia warsztatów DT i projektów. Aktualnie z zaanagażowaniem realizuje międzynarodowy projekt ​“DiamonDT: Development of Innovative AcadeMy ON the basis of DT teaching” stworzony przez zespół DT4U PŁ.

Na co dzień doktorantka inżynierii materiałowej, której zainteresowania naukowe w dużej mierze skupiają się na biomateriałach i inżynierii tkankowej. Dostrzega potencjał zastosowania metodyki DT w rozwiązywaniu problemów i szukaniu nowych rozwiązań w świecie nauki, techniki i medycyny. Skrzętnie realizując swoją wizję lifelong learning, czyli uczenia się przez całe życie, nie zamierza szybko kończyć przygody z Design Thinking…

 

 

Maciej Łaski

PRomocjusz, pasjonat i specjalista ds. komunikacji marketingowej. Z wykształcenia socjolog i dziennikarz. Ukończył również studia podyplomowe z zarządzania. Od 8 lat związany z branżą reklamową. Wcześniej dziennikarz regionalnych mediów. Od sierpnia 2012 roku dyrektor biura promocji i współpracy zagranicznej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego. Prywatnie, fan muzyki, piłki nożnej oraz  Internetu. 

 

 

 

 

Dorota Kamińska

W 2014 r. uzyskała stopień naukowy doktora nauk technicznych w dyscyplinie Informatyka i rozpoczęła pracę na stanowisku adiunkta w Instytucie Mechatroniki i Systemów Informatycznych. Badania prowadzone przez Dorotę Kamińską dotyczą głównie przetwarzania sygnałów biomedycznych. Są to działania o charakterze aplikacyjnym, ukierunkowane na opracowanie oryginalnych, innowacyjnych rozwiązań. Praca w multidyscyplinarnych grupach badawczych wzbudziła jej zainteresowanie metodyką design thinking, z którą spotkała się po raz pierwszy biorąc udział w projekcie POLE w Zurychu.  Od 2013 aktywnie działa w zespole DT4U - Design Thinking Workspace – przestrzeni kreatywnego rozwiązywania zagadnień problemowych w wykorzystaniem metodyki design thinking w Politechnice Łódzkiej. Wiedzę z zakresu metodyki DT rozwija zarówno poprzez praktykę, prowadząc zajęcia, projekty  oraz warsztaty, a także biorąc udział w szkoleniach między innymi na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley (Program Top500 Innovators). W 2016 roku uzyskała certyfikat „DT MasterClass for Tutors” w School of Business and Economics  w UiT the Arctic University of Norway. Pracuje przy projekcie DiamonDT – „​Development of Innovative AcadeMy ON the basis of DT teaching”, którego celem jest rozwój innowacyjnej dydaktyki poprzez wdrażanie do toku kształcenia metodyki design thinking. Pasjonatka nowych technologii, jogi i dobrych kryminałów.

 

 

Leszek Karczewski

Adiunkt w Instytucie Kultury Współczesnej Uniwersytetu Łódzkiego, kierownik Działu Edukacji Muzeum Sztuki w Łodzi. Autor prac poświęconych teorii podmiotowości, teorii interpretacji i edukacji muzealnej, inspirowanych filozofią amerykańskiego pragmatyzmu. Pomysłodawca i realizator „Kulturanka”, programu o sztuce współczesnej skierowanego do najmłodszych (dla TVP Kultura), nagrodzonego w XXXIII konkursie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2012 w kategorii Przedsięwzięcia Edukacyjne. Kurator akcji społeczno-artystycznych, m.in. „Galerii Dżinsów”, „WIKIzeum” i „ms3 Re:akcja” (nominowanej do nagrody Sybilla 2009). Członek Rady Programowej Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów. Wyróżniony m.in. honorową odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej.

 

 

 

 

Monika Malinowska-Olszowy

Jest adiunktem Politechniki Łódzkiej. Ukończyła Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego oraz studia podyplomowe z zakresu Marketingu Politycznego i Medialnego w Wyższej Szkole Zarządzania i Marketingu w Warszawie. Tytuł naukowy doktora obroniła na Politechnice Łódzkiej. Obszar jest naukowych zainteresowań związany jest z aktywnością miast dotyczącą rozwoju sektorów kreatywnych, jak również obszaru związanego z kapitałem intelektualnym.

Od 3 lat działa aktywnie w zespole DT4U – Design Thinking Workspace  – przestrzeni kreatywnego rozwiązywania zagadnień problemowych w wykorzystaniem metodyki design thinking w Politechnice Łódzkiej, której jest współtwórcą. Po raz pierwszy z metodologią Design Thinking spotkała się Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley w USA, gdzie odbywała staż jako laureat programu Top500 Innovators realizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Cały czas rozwija swoją wiedzę i umiejętności z tego obszaru prowadząc wiele projektów i warsztatów na Politechnice Łódzkiej. W styczniu 2016 roku uzyskała certyfikat za udział w szkoleniu DT MasterClass for Tutors”, które odbyło się w School of Business and Economics  w UiT w Norwegii.

Pracuje również przy projekcie DiamonDT – „Development of Innovative AcadeMy ON the basis of DT teaching”, którego celem jest rozwój innowacyjnej dydaktyki poprzez wdrażanie do toku kształcenia metodyki design thinking (http://diamondt.eu).

W życiu prywatnym jest amatorką aktywnego wypoczynku, uwielbia jeździć na nartachi rowerze a także interesuje się polityką.

 

Grzegorz Młynarski

Urodzony w 1982 roku. Socjolog, badacz, projektant usług. Posiada 11 lat doświadczenia w badaniach i projektowaniu usług. 

Na co dzień zarządza butikiem badawczo-projektowym s360. Współzałożyciel pracowni miejskich transformacji Sociopolis. Wcześniej pracował w Polskapresse na stanowisku project manager.  Jest moderatorem design thinking i service design thinking. Projektuje usługi i modele biznesowe. Specjalizuje się w projektowaniu ścieżki konsumenckiej i konwersji punktów styku. Wykłada w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie; współzałożyciel kierunku „projektowanie usług publicznych” w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni.

Autor programów i projektów angażujących mieszkańców miast w proces realnej zmiany społecznej. Autor artykułów i badań na temat zaangażowania obywatelskiego, projektowania innowacji społecznych i zarządzania zmianą, m.in. publikacji „Otwarty rząd w Polsce”. 

Współtworzył program Kultura Dostępna oraz portal kulturadostepna.pl, których celem jest wyrównywanie szans w dostępie do kultury. 

W 2014 roku był kuratorem wystawy „Do użytku zewnętrznego!”, która miała miejsce w ramach Festiwalu Przemiany. 

Projektował usługi m.in. dla Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, czy Centrum Cyfrowego. Współtwórca programu „Nasz Ogród Społeczny”, w ramach którego w całej Polsce powstają ogrody społecznościowe zakładane oddolnie przez mieszkańców miast. Wdraża normę AA1000 w polskich organizacjach i przedsiębiorstwach, pracując nad ich większym zaangażowaniem w sprawy społeczne i świadomością wpływu na środowisko.

W wolnych chwilach jeździ na rowerze i zmienia się w miejskiego ogrodnika prowadząc pracownię Kwiatkibratki.

 

Mateusz Pankiewicz

Absolwent Fakultät für Architektur Technische Universität Graz oraz Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej, doktorant w Zakładzie Technologii Cyfrowych w Architekturze i Urbanistyce PŁ. W okresie studiów na TU Graz pracował jako Teaching Assistant w Institut fur Architektur und Medien prowadząc i współprowadząc zajęcia ze studentami, a także warsztaty lokalne jak i międzynarodowe (seria warsztatów Adriart). Stypendysta Wirtschaftskammer Steiermark dla najbardziej innowacyjnego dyplomu magisterskiego. Jego praca dyplomowa przyniosła mu nominację do GAD Awards – Grazer Architektur Diplompreis.

 

 

 

Michał Piernikowski

Dyrektor Łódź Design Festival. Entuzjasta działań miejskich i projektowania. Inicjator i współorganizator wielu projektów związanych z przemysłami kreatywnymi, m.in.: Konferencji BiznesUP Festiwalu Reklamy Ad Days, Konferencji Przemysły Kreatywne, Art_Inkubatora czy Fotofestiwalu. Współzałożyciel Łódź Art Center, członek zespołu realizującego w Łodzi działania popularyzujące szeroko rozumiane projektowanie.

 

 

 

 

Ewa Rudnicka

Rocznik 1982, absolwentka Ecole Nationale Supérieure d’Architecture Paris la Villette zaangażowana w interdyscyplinarne projekty rozwoju miasta we Francji i w Polsce. Pełnomocnik zarządu ds. edukacji w SARP Warszawa. Zajmuje się projektowaniem i propagowaniem prospołecznych i artystycznych działań w przestrzeni miejskiej. Współpracuje z grupami architektonicznymi takimi jak Raumlabor Berlin czy EXYZT z Paryża jak również ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich. Latem 2011 zainicjowała projekt UFO – pawilonu zbudowanego razem z francuską grupą architektów EXYZT, który stanął na Placu Na Rozdrożu w Warszawie – projekt ten  został nagrodzony przez publiczność nagrodą „Wdechy” jako wydarzenie roku 2011. Zrealizowała m.in. instalację mobilną „RUMB”, podczas festiwalu „Art Boom” w Krakowie w 2011, w 2010 świetlną platformę w ramach wydarzenia „The Knot”, drewnianą budowlę w poprzemysłowej przestrzeni na warszawskiej Woli we  współpracy z francuską grupą Cigue i wiele innych.

 

Karol Sobiesiak

Programista i entuzjasta gier komputerowych i grafiki trójwymiarowej. Od trzech lat współpracuje z Le Polish Bureau, polskim oddziałem interaktywnej firmy produkcyjnej UNIT9, gdzie pomaga tworzyć gry i aplikacje w takich technologiach jak OpenGL, Unity, Unreal Engine, VR, OpenFrameworks. Szczególnie związany z niskopoziomowym podejściem do programowania grafiki gdzie znajomość architektury GPU i umiejętność projektowania shaderów ma duże znaczenie.

Autor kilku publikacji, w tym książki “Shadery. Zaawansowane programowanie w GLSL” szczegółowo opisującej programowanie shaderów pod API OpenGL w najnowszej wersji 4.5.

 

 

Henryk Stawicki

Henryk pomaga organizacjom tworzyć strategie usług, brandów i produktów w oparciu o design. Praktyk od 13 lat, który zaczynał od założenia i prowadzenia organizacji pozarządowych, w tym Łódzkiej Federacji NGO. Zarządzał i tworzył projekty dla Łódź Design Festival czy Design Centrum Kielce.

Po praktykach w londyńskim Brunswick Arts Consulting wyjechał do Nowego Jorku. Dołączył do zespołu Replay Creative, kreatywnej agencji softwarowej, oraz zespołu School of Design Strategies na Parsons School of Design współtworząc m.in. Parsons Entrepreneurial Lab. Ukończył drugie studia magisterskie na kierunku Strategic Design and Management na Parsons (2. najlepsza uczelnia design’u na świecie). Współpracował z sekcją Handlu i Inwestycji Polskiego Konsulatu RP w NYC projektując i koordynując sympozjum dla projektantów i przedsiębiorców podczas New York Design Week.

Prowadzi szkolenia z obszaru zarządzania i strategii designu oraz design thinking skierowane do biznesu i projektantów. Wykłada Design Management na School of Form w Poznaniu. www.changepilots.pl

 

Agnieszka Szóstek

Bazując na piętnastoletnim doświadczeniu, Agnieszka Szóstek prowadzi projekty mające na celu stworzenie innowacyjnych rozwiązań przy wykorzystaniu procesu zorientowanego na użytkownika oraz od podstaw buduje zespoły projektowe. Agnieszka jest odpowiedzialna za tworzenie strategii CX, zarządzanie zespołami projektowymi oraz zmianę kultury organizacji w kierunku Customer Experience. Od ponad czterech lat współpracuje z Play, gdzie została zaproszona, żeby wprowadzić do firmy myślenie projektowe, a dziś promuje wartość CX na poziomie Zarządu.

Agnieszka współpracowała także z Allegro, BZWBK, PZU, Netią, Tatrzańskim Parkiem Narodowym, Śląskim Urzędem Wojewódzkim i innymi firmami oraz organizacjami poszukującymi pomysłu na to, jak tworzyć emocjonalną wartość swojej marki w oczach klientów. Ma duże doświadczenie w prowadzeniu projektów projektów w procesie zorientowanym dla użytkownika z zakresu tematyki medycznej – pracowała min. dla: Agfa Healthcare w Belgii, Szpitala świętej Katarzyny w Eindhoven w Holandii, Warszawskiej Klinik Ruchu,  Poza tym Aga wykłada w Polsce i za granicą projektowanie doświadczeń oraz Design Thinking. Agnieszka ukończyła studia magisterskie z projektowania interakcji a następnie zrobiła doktorat na wydziale Wzornictwa Przemysłowego na Politechnice w Eidhoven w Holandii. Filozofię swojego działania Agnieszka opowiedziała na TEDx Warsaw w roku 2013 (w jęz. ang.) (tedxtalks.ted.com/video/User-centered-Design-Aga-Szstek)

Dr Agnieszka Szóstek pracuje jako adiunkt w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej oraz kierownik kierunku Communications w poznańskiej School of Form. Obok działalności badawczej jest konsultantem User Experience i Design Thinking. Doradza i uczy projektowego podejścia do innowacji w oparciu o wiedzę na temat użytkowników i ich pragnień firmy takie jak Play, Orange, VOX, Product i inne. Ponadto, Agnieszka jest przewodniczącą Polskiego Stowarzyszenia specjalistów UX i użyteczności: CHI Polska oraz w wolnych chwilach bloggerką (uxplus.pl) i podcasterką (radionovum.info). Agnieszka zajęła się tematyką user-centered design w 2000 r., podczas studiów podyplomowych User-System Interaction na politechnice w Eindhoven Eindhoven, w Holandii. W swojej karierze pracowała dla takich firm jak Philips, Océ Technologies i Google. Była także konsultantem użyteczności dla Agfa Healthcare, Banksys i SmartSigns. W 2005 roku powróciła na uczelnię i rozpoczęła studia doktoranckie na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego, gdzie obroniła doktorat w 2009 roku. Przedmiotem jej badań naukowych było projektowanie i badanie mechanizmów stymulujących zachowania społeczne w Internecie. Bezpośrednio po doktoracie pracowała w nowo powstałym Intelligent Lighting Institute (ILI) w Eindhoven, gdzie projektowała lampy relaksacyjne dla centrum kryzysowego szpitala psychiatrycznego w Eindhoven. Po powrocie do Polski zainicjowała Laboratorium Interaktywnych Technologii w Ośrodku Przetwarzania Informacji (OPI) w Warszawie, a następnie zdecydowała się wrócić do środowiska akademickiego i połączyć naukę i pracę konsultingową jako sposób na zwiększenie świadomości o wartości i User Experience i Design Thinking w Polsce.

 

Ralph Talmont

Aktywny profesjonalnie na czterech kontynentach, Ralph Talmont jest konsultantem ds. komunikacji, dyrektorem kreatywnym, producentem wydarzeń artystycznych i konferencji , fotografem i autorem z bogatym doświadczeniem w zakresie obsługi klientów indywidualnych, korporacyjnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Ralph jest także mówcą, prezenterem i coachem specjalizującym się w rozwoju kreatywności, komunikacji i nowych mediów.

Zaangażowanie Ralpha w firmy oparte na budowaniu innowacyjnych rozwiązań zaczęło się w roku 1999-ym, kiedy to stworzył on pierwszy na świecie portal dla specjalistów branży księgarskiej (edytorów, producentów i specjalistów ds. zarządzania prawami własności.) Od tego czasu działa w firmach technologicznych jako współzałożyciel lub mentor. Jest współzałożycielem kolektywu konsultingowego PerfectStorm.eu pracującego w zakresie strategii i innowacji, oraz regularnie prowadzi sesje coachingowe dla firm i organizacji stale doskonalących kreatywność i komunikację swoich kadr. Jest współzałożycielem Fundacji Seriatim (organizacji pozarządowej propagującej naukę efektywnej komunikacji w Polsce) jak też mentorem Founder Institute (światowej organizacji promującej przedsiębiorczość.)

W trakcie ponad trzydziestu lat kariery na polu komunikacji wizualnej, Ralph tworzył komercyjne produkty multimedialne, kampanie komunikacji marketingowej dla globalnych sieci hotelarskich, jak również projektował graficzną oprawę wydawnictw muzycznych, reżyserował programy dokumentalne i współtworzył wydarzenia artystyczno-networkingowe. Wyprodukował też ponad trzydzieści książek o szerokim spektrum tematyki: od największych na świecie jachtów poprzez podróże szlakami produkcji wina, po maoryską mitologię plemienną. Jego fotografie zdobiły strony czołowych magazynów (Time, National Geographic Traveller, GEO Saison), a wzbogacone komentarzem i oprawą graficzną jego autorstwa opowiadały historie medialno-marketingowe takich znanych korporacji jak Siemens, Nike, czy Commercial Union.

Czerpiąc z fuzji talentów obejmujących fotografowanie, pisanie, projektowanie graficzne, sztukę prezentacji i przywództwa w zespole, Ralph wykorzystuje też swą naturalną zdolność nawiązywania kontaktów i stwarzania przestrzeni do kontaktów między ludźmi i ideami oraz umiejętność komunikowania pomysłów, by budować wartość marki w ramach szerokiego wachlarza projektów internetowych i analogowych.

Jest kuratorem  i liderem zespołu  TEDxWarsaw, pierwszej i największej w Polsce corocznej konferencji TEDx, jak też służy jako TEDxSeniorAmbassador na Europę Wschodnią. Przyczynia się też swą aktywnością do sukcesu licznych wydarzeń medialnych i innowacyjnych inicjatyw projektowych.

linkedin.com/in/ralphtalmont

twitter.com/ralphtalmont

 

Aleksandra Tatarczuk

Rocznik 1986, historyczka sztuki, managerka kultury, animatorka kultury i ogrodniczka miejska; na co dzień Specjalista ds. PR i Wydawnictw w Gdańskiej Galerii Miejskiej, założycielka pracowni Dwie Ole oraz marki „Miasto do usług”, zajmującej się projektowaniem dobrych usług dla miasta; współkuratorka festiwalu „Cud nad Martwą Wisłą”. Autorka nagrodzonych projektów edukacyjnych „NOWY PORT/nowy port” i „Grass’owanie”.

 

 

 

 

 

 

 

Joanna Turek

Justyna Turek - Projektantka doświadczeń wizualnych. Justyna Turek pracuje jako niezależna projektantka doświadczeń wizualnych, prowadząc nomadyczny styl życia. Projektuje obiekty, instalacje artystyczne oraz koncepty graficzne. Swoje doświadczenie zdobyła pracując w studiach projektowych, centrach designu i ośrodkach kultury, w tym w Dan Yeffet Design Studio w Paryżu czy Urban Glass w Nowym Jorku. Studiowała na ASP we Wrocławiu oraz Aalto University w Helsinkach. Koordynatorka projektów i warsztatów w ramach festiwali designu, muzycznych oraz sztuki. Udziela się jako dziennikarka i reporterka w magazynach poświęconym sztuce i projektowaniu szkła w Polsce i USA. Pasjonatka zrównoważonego rozwoju, design thinking, urbanistyki, sztuk wizualnych oraz jogi. www.changepilots.pl

 

 

 

Piotr Wojciechowski

Założyciel FUZERS – Powering Innovation (www.fuze.rs) – firmy, której celem jest zapalnie do innowacji. FUZERS wspiera firmy i organizacje w projektowaniu i wdrażaniu nowych oraz optymalizacji istniejących usług i produktów oraz poszukiwaniu nowych źródeł przychodów i rozwoju przez innowacje.

Inicjator i koordynator społeczności TEDxLublin (www.tedxlublin.com) skupionej wokół globalnej idei TED – ideas worth spreading. Założyciel Lublin Jams (www.lublinjams.pl), czyli inicjatywy w ramach, której lokalna społeczność poznaje proces i narzędzia tworzenia innowacji społecznych oraz tworzy i wdraża własne projekty.

Więcej informacji: https://pl.linkedin.com/in/piotrwojciechowski

 

 

Maciej Zasada

Założyciel Le Polish Bureau, polskiego oddziału interaktywnej firmy produkcyjnej UNIT9, Lider Techniczny.

Pasjonat i wizjoner, zdobywca wielu nagród, w tym statuetki Emmy za projekt "Just A Reflektor", Strony Roku Awwwards "Slavery Footprint" czy złotego Lwa na festiwalu Cannes Lions za projekt "MINI Maps" dla BMW.

W UNIT9 od 2010 roku, najpierw jako Interactive Developer, a następnie Lider Techniczny. Od zawsze blisko technologii, aktywnie uczestniczy w procesie tworzenia projektów. W październiku 2011 wspólnie z UNIT9 zakłada polski oddział Firmy pod nazwą Le Polish Bureau, który jednocześnie staje się interdyscyplinarną, lokalną marką z nastawieniem na nowoczesne technologie.

Łączy ze sobą umiejętności z zakresu programowania, kreatywności, kierowaniu zespołem jak i optymalizacji samego procesu technologicznego. Specjalista zaawansowanych aspektów VR, HTML5 oraz programowaniu na urządzenia mobilne. Nic od backend'u, obliczeń w chmurze, czy sieci komputerowych nie jest dla niego tajemnicą.

 

Katarzyna Znajdek

Adiunkt w Katedrze Przyrządów Półprzewodnikowych i Optoelektronicznych Politechniki Łódzkiej. Zajmuje się odnawialnymi źródłami energii, w tym w szczególności fotowoltaiką. Naukowo związana z technologiami wytwarzania elastycznych ogniw fotowoltaicznych oraz ich integracją z elementami użytkowymi. W tej tematyce jest współautorką wielu opracowań naukowych, a także programów studiów i kursów doszkalających. Więcej informacji: https://www.researchgate.net/profile/Katarzyna_Znajdek

Od 2014 roku jest członkiem zespołu DT4U - Design Thinking Workspace (www.dt4u.pl) działającego w Politechnice Łódzkiej. W zakresie Design Thinking prowadzi warsztaty i szkolenia, a także wykorzystuje tę metodologię w pracy ze studentami w kierunkowych zajęciach typu PBL (Problem Based Learning) oraz interdyscyplinarnych projektach międzynarodowych typu EPS (European Project Semester). Również rozwija swoją wiedzę i doświadczenia w tematyce związanej z DT poprzez udział w szkoleniach. W 2015 roku uczestniczyła w warsztatach Design Thinking prowadzonych w University of Alberta w Kanadzie w ramach ministerialnego programu Transformation.doc. W roku 2016 brała aktywny udział w szkoleniu „DT Masterclass for Tutors” w UIT the Arctic University of Norway / School of Business and Economics. Aktualnie jest zaangażowana w międzynarodowy projekt DiamonDT – „​Development of Innovative AcadeMy ON the basis of DT teaching” (http://diamondt.eu), którego liderem jest zespół DT4U.

Prywatnie uwielbia podróże, biega, jeździ na rowerze i snowboardzie. Po godzinach trenerka fitness.

A+
A-

Newsletter

Zamów bezpłatny newsletter i bądź na bieżąco z nowościami z obszarów takich jak: design thinking, innowacje, kreatywność, zarządzanie projektami. Powiadomimy Cię o najświeższych wpisach.

partnerzy

Wpisz swoje imię i dowiedz się, co przygotowaliśmy dla Ciebie na Festiwalu!



Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Samorządu województwa łódzkiego

FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU REGIONU ŁÓDZKIEGO