Spotkania ze startupami

Prowadzenie
Joanna Jagas

18 maja 2016, godz 10.00-14.30
Technopark Łódź Sala - 0.14

„Podczas spotkań z firmami z Łódzkiego Inkubatora Technologicznego będzie można w nieformalnej atmosferze porozmawiać o blaskach i cieniach prowadzenia własnego biznesu. O problemach, jakie napotyka na początku swojej działalności każda młoda firma, jak im zaradzić, jak kreować swój biznes, by osiągnąć sukces rynkowy, jakie przeszkody związane są z konkretną branżą i jak uczyć się na błędach innych”.

Swoimi doświadczeniami podzielą się z Wami:

10.00-11.30. Czarny Kod - firma zajmuje się programowaniem, projektowaniem, kodowaniem stron internetowych, serwisów, portali i aplikacji. Od początku istnienia wykonała z powodzeniem ponad 300 projektów dla firm z różnych sektorów, między innymi: Aviva, Rossmann, Atlas, miasto Wrocław, miasto Łódź, Juki. Firma tworzy startupy i z sukcesami posługuje się metodykami Lean Startup i Customer Development. Czarny Kod, jako pierwsi w Łodzi, wprowadził możliwość dokonywania płatności Bitcoinami. Wyznawane zasady i dynamiczny wzrost przyczyniły się do nominacji firmy do nagrody dla młodych przedsiębiorców Studenckiego Forum Business Center Club i AIP, a także Certyfikatu Ideałów Biznesu. Niewielka firma, która na początku świadczyła usługi freelancerskie obecnie jest grupą zgranych specjalistów, którym praca sprawia ogromną przyjemność.

11.30. – 13.00. Creative Flow - agencja kreatywna, agencja reklamowa, agencja marketingowa. Pasują do nich wszystkie te określenia. Creative Flow to twórczy zespół, któremu można powierzyć wszelkie zadania z zakresu marketingu i komunikacji marketingowej, w tym reklamy czy Public Relations. Pracowali dla takich firm, jak: Rossmann, Tespol, Valeant, Technitel, Termy Uniejów, Grohe, GE Healtcare, General Electric, Accord, czy Muzeum Sztuki w Łodzi. Są ze swoimi klientami na każdym etapie projektu – od strategii i doradztwa, przez kreację wizualną, wybór kanałów komunikacji, aż po szkolenia powdrożeniowe. Chętnie dzielą się swoim doświadczeniem podczas szkoleń i warsztatów – właśnie zakończyli cykl zajęć na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego: "Wizualizacja i grafika dla managera".

13.00 – 14.30. InPlanner - tworzy wizualizacje architektury w wirtualnej rzeczywistości. Jak to działa? Wyobraźcie sobie, że możecie swobodnie spacerować po projektowanym obiekcie, w trakcie oglądania zmieniać kolory ścian, mebli, zmieniać porę dnia, włączać i wyłączać oświetlenie. Wszystko to w sposób graniczący z rzeczywistością. Umożliwia to rewolucyjna technologia. Wizualizacje są przedstawiane przy pomocy najnowszych zdobyczy technologii, takich jak gogle Oculus Rift. Dzięki nim, w przeciwieństwie do obecnie stosowanych prezentacji, możliwe jest pełne odczucie głębi i skali obiektu. Alternatywą, także dającą odczucie głębi, są gogle cardboard- kartonowe pudełko plus smartfon z przygotowaną przez firmę aplikacją, dzięki której łatwo ocenić projektowany obiekt. Eksperci są zgodni, że rok 2016 jest rokiem wirtualnej rzeczywistości. InPlanner jest łącznikiem między bliską przyszłością, a firmami, które już dzisiaj pragną się tam znaleźć.

A+
A-

Newsletter

Zamów bezpłatny newsletter i bądź na bieżąco z nowościami z obszarów takich jak: design thinking, innowacje, kreatywność, zarządzanie projektami. Powiadomimy Cię o najświeższych wpisach.

partnerzy

Wpisz swoje imię i dowiedz się, co przygotowaliśmy dla Ciebie na Festiwalu!



Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Samorządu województwa łódzkiego

FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU REGIONU ŁÓDZKIEGO