Mobilny Ogród Jadalny w Łodzi

Prowadzenie
Aleksandra Tatarczuk, Basia Drewiczewska, Ewa Rudnicka
Grzegorz Młynarski

20-21 maja 2016, godz. 9.00-17.00
Art_Inkubator Sala A120

Weź udział w kreatywnym warsztacie pn. „Mobilny Ogród Jadalny w Łodzi” prowadzonym zgodnie z metodologią design thinking, na którym w mutidyscyplinarnych zespołach będziemy poszukiwać najciekawszych rozwiązań w zakresie projektowania przestrzeni zielonych w mieście.

Pierwszego dnia uczestnicy poznają zarówno teoretyczne jak i praktyczne podstawy działań służących kształtowaniu przyjaznych, otwartych i zielonych przestrzeni publicznych, które odpowiadają na prawdziwe potrzeby lokalnych społeczności. Uczestnicy dowiedzą się m.in.: czym jest placemaking, czym jest jego zielona odmiana, dlaczego społeczność jest ekspertem, jak poznać prawdziwe potrzeby ludzi i w jaki sposób zdiagnozować bariery i wyzwania przy kształtowaniu przyjaznych przestrzeni w mieście. Pracując w terenie, uczestnicy nauczą się w praktyce korzystać z narzędzi do diagnozy potrzeb mieszkańców, partycypacji, konsultacji społecznych i analizy danych.

Drugiego dnia uczestnicy warsztatów poznają narzędzia projektowe z zakresu projektowania zielonych, miejskich przestrzeni sprzyjającej interakcji i rekreacji. Podczas działania w terenie uczestnicy warsztatu pod okiem specjalistów od miejskiej zieleni zamienią jedno z łódzkich podwórek w ogród warzywny.

A+
A-

Newsletter

Zamów bezpłatny newsletter i bądź na bieżąco z nowościami z obszarów takich jak: design thinking, innowacje, kreatywność, zarządzanie projektami. Powiadomimy Cię o najświeższych wpisach.

partnerzy

Wpisz swoje imię i dowiedz się, co przygotowaliśmy dla Ciebie na Festiwalu!
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Samorządu województwa łódzkiego

FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU REGIONU ŁÓDZKIEGO