Łódzkie Archikreacje – parametryczna architektura Łodzi

Prowadzenie
Sebastian Białkowski
Łukasz Brandt
Mateusz Pankiewicz

21-22 maja 2016, godz 10.00-17.00
Art_Inkubator Sala A227

Weź udział w warsztacie pn. „Łódzkie Archikreacje – parametryczna architektura Łodzi” i wykreuj parametryczny fragment nowej Ziemi Obiecanej.

Warsztaty będą poświęcone modernizacji konkretnej przestrzeni, która ma szansę stać się w pełni funkcjonalną, atrakcyjną i niestandardową przestrzenią aktywności społecznej. Jej unikalna jakość i charakter stymulować będą użytkowników do odkrywania i rozwijania w sobie cech twórczych. W trakcie warsztatów zajmiemy się redefiniowaniem ścian (elewacji budynków) oraz podłogi (posadzki), które tworzą przestrzeń wybranej lokalizacji, poprzez projektowanie nowych, responsywnych i adaptowalnych fasad bazując na odkrytej w procesie analitycznym niepowtarzalnej tożsamości miejsca.

Prace projektowe będą prowadzone z użyciem nowoczesnych narzędzi generatywnych – Rhinoceros i Grasshopper. Zaawansowane algorytmy stanowić będą życiodajną siłę generowanych geometrii i kształtów rekombinowanej przestrzeni. Efekty pracy zostaną powołane do życia także fizycznie dzięki możliwością szybkiego prototypowania, jakie daje druk 3D.

Warsztat jest skierowany do studentów i absolwentów kierunków technicznych i artystycznych. Liczba miejsc jest ograniczona. Jeśli chcesz wziąć udział w warsztacie wypełnij zgłoszenie.

Warunkiem uczestnictwa w warsztacie jest przyniesienie z sobą własnego laptopa z zainstalowanym oprogramowaniem Rhinoceros (https://www.rhino3d.com/) wraz z dodatkiem Grasshopper (http://www.grasshopper3d.com/). Oprogramowanie można pobrać ze strony http://www.rhino3d.com/download/.

A+
A-

Newsletter

Zamów bezpłatny newsletter i bądź na bieżąco z nowościami z obszarów takich jak: design thinking, innowacje, kreatywność, zarządzanie projektami. Powiadomimy Cię o najświeższych wpisach.

partnerzy

Wpisz swoje imię i dowiedz się, co przygotowaliśmy dla Ciebie na Festiwalu!Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Samorządu województwa łódzkiego

FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU REGIONU ŁÓDZKIEGO