Pełni pasji i zaangażowania, cenią sobie work life balance, ale też dążą do uzyskania wysokiego statusu zawodowego. Cenią niezależność i otwierają własne firmy. Oddają więcej pieniędzy na cele dobroczynne niż pozostali ludzie. Jednak często postrzegani są jako nielojalni, niecierpliwi i kwestionujący autorytety. Jacy naprawdę są Milenialsi – pokolenie, od którego już niedługo będzie zależał rynek pracy? Tego będzie można dowiedzieć się podczas konferencji, która odbędzie się 24 lutego na Wydziale Zarządzania UŁ.
Polsko-Amerykańskie Centrum Zarządzania (PAM Center) działające przy Wydziale Zarządzania UŁ zaprasza na konferencję „Milenialsi – pokolenie paradoksów. Przedsiębiorczy czy wykluczeni?” Spotkanie odbędzie się w piątek 24 lutego 2017 r. o godzinie 11:00 w Sali Rady Wydziału. Prelegenci przyjrzą się, jaki wpływ na środowisko pracy mają osoby z pokolenia Y, jakimi są szefami i pracownikami oraz wobec czego są lojalni.
Młodzi liderzy swobodnie poruszają się w świecie cyfrowych technologii, słyną ze wspaniałej wyobraźni i kreatywnych rozwiązań, szybko dostosowują się do zmiennego otoczenia zawodowego i potrafią wykonywać kilka czynności równocześnie. To umiejętności, które wnoszą nowe spojrzenie na sukces firmy i jej rozwój. A jakich kompetencji będzie wymagał rynek pracy? Czy niezbędna będzie wielozadaniowość czy orientacja na cel? Będzie to przedmiotem dyskusji podczas wystąpienia dziekana Wydziału Zarządzania - dra hab. Tomasza Czapli, prof. UŁ.
Uczestnicy dowiedzą się także, jak pokolenie Y postrzega przedsiębiorczość oraz poznają badania AGER 2016, które pozwalają na ocenę zainteresowania młodych ludzi założeniem biznesu. Z kolei dr Julita Czernecka opowie o cechach charakterystycznych tej generacji, przybliży jej społeczne uwarunkowania i najważniejsze wartości życiowe. Będzie także mowa o roli, jaką „igreki” przypisują pracy zawodowej i życiu prywatnemu. Zostanie podjęta próba konfrontacji powszechnych wyobrażeń o Milenialsach z wynikami badań na ich temat. Podczas konferencji wystąpi również Beata Bukowska, od 1999 r. związana z branżą doradztwa personalnego. Podczas swojego panelu będzie szukała odpowiedzi na pytanie czy w obecnej rzeczywistości biznesowej nowoczesne agencje HR pełnią także misję edukacyjną rynku.
Czy z jednej strony powinny uświadamiać pracodawców o konieczności wdrażania employer brandingu i zarządzania wiekiem, a z drugiej – udzielać kandydatom instrukcji poruszania się po rynku pracy?
Konrad Kubacki z Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej opowie natomiast o tym, że Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii są tam jedną z najbardziej przedsiębiorczych mniejszości narodowych. Co wpływa na postawy przedsiębiorcze Polaków w tym kraju – również na to pytanie uczestnicy konferencji poszukają odpowiedzi.
Organizatorami konferencji są Polsko-Amerykańskie Centrum Zarządzania oraz Amway Polska. Do udziału w konferencji organizatorzy zapraszają menedżerów, studentów i wszystkie osoby zainteresowane budowaniem dobrych i trwałych relacji w swoich firmach, tworzeniem marki, wizji i strategii oraz rozwojem osobistym.
Udział w konferencji jest bezpłatny. Zapisy na stronie http://pam.uni.lodz.pl/milenialsi/
Wydarzenie wspiera – Województwo Łódzkie
Więcej informacji o wydarzeniu:
Anna Sibińska
e-mail: anna.sibinska@uni.lodz.pl
tel. 42 635 57 20
„Millenialsi - pokolenie paradoksów. Przedsiębiorczy czy wykluczeni?”
PROGRAM KONFERENCJI
24 lutego (piątek), godz. 11.00, sala Rady Wydziału Zarządzania UŁ, Łódź, ul. Matejki 22/26
11.00 |
dr hab. Robert Kozielski, prof. UŁ (Dyrektor PAM Center), Powitanie uczestników i gości |
11.05 |
dr hab. Grzegorz Urbanek, prof. UŁ (Prorektor Uniwersytetu Łódzkiego), Otwarcie konferencji |
11.10 |
Anna Pietrzak (Prezes Amway Polska), Światowy Raport Amway o Przedsiębiorczości AGER 2016 |
11.20 |
dr hab. Izabela Koładkiewicz, prof. ALK (Akademia Leona Koźmińskiego), Przedsiębiorczość w oczach Milenialsów. Polska i Świat. |
11.40 |
dr Julita Czernecka (Katedra Socjologii Struktur i Zmian Społecznych UŁ), Zaangażowanie#Rozrywka#Pasja Y… OLO? - fakty i mity o „Milenialsach” |
12.00 |
dr hab. Tomasz Czapla, prof. UŁ (Dziekan Wydziału Zarządzania UŁ), Orientacja na cel czy multizadaniowość – o pożądanych i przyszłych kompetencjach na rynku pracy |
12.20 |
Konrad Kubacki (British Polish Chamber of Commerce), Przedsiębiorczość młodych Polaków za granicą – przykład Wielkiej Brytanii |
12.40 |
Beata Bukowska (Inwenta Sp. z o.o.), Lojalnie ostrzegam, że niebawem odchodzę |
13.00 |
Pytania, komentarze, dyskusja, losowanie książek |
13.15 |
Podsumowanie konferencji |
Zamów bezpłatny newsletter i bądź na bieżąco z nowościami z obszarów takich jak: design thinking, innowacje, kreatywność, zarządzanie projektami. Powiadomimy Cię o najświeższych wpisach.
Zamów bezpłatny newsletter i bądź na bieżąco z nowościami z obszarów takich jak: design thinking, innowacje, kreatywność, zarządzanie projektami. Powiadomimy Cię o najświeższych wpisach.
Wpisz swoje imię i dowiedz się, co przygotowaliśmy dla Ciebie na Festiwalu!
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Samorządu województwa łódzkiego
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU REGIONU ŁÓDZKIEGO