W ramach projektu zaznaczone na mapie zostaną kreatywne przestrzenie Łodzi. Miejsca gdzie myślenie projektowe wiedzie prym, a kreatywna przestrzeń do rozmów i pracy jest normą. Będą to m.in. klubokawiarnie, galerie i instytucje. Każda z nich otrzyma Manifest, będący świadectwem otwartości, dobrze zaprojektowanej przestrzeni i kreatywnej atmosfery. Dzięki projektowi powstanie mały przewodnik (mapa), dostępna na stronie festiwalowej. Pierwsza edycja Manifestu zacznie się w Łodzi, w każdej kolejnej rozpracowywane będą poszczególne miasta województwa, dzięki temu powstania kreatywna mapa regionu – Manifest Terytorialny – Łódzkie.
Aby zobaczyć miejsca z Manifestu Terytorialnego kliknij tutaj:
www.google.com/maps/d/viewer?usp=sharing&mid=z-Pav7DicIGw.kK19rlqxPM6Y
W ramach projektu zaznaczone na mapie są kreatywne przestrzenie miasta wyznaczone przez czterech przedstawicieli branży kreatywnej Łodzi. Są to ważne dla miasta klubokawiarnie, galerie i instytucje.
Marcin Polak
absolwent fotografii w Państwowej Wyższej SzkoleFilmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi. W swoich projektach porusza ważne problemy społeczne i polityczne, starając sięinicjować dialog między społeczeństwem a instytucjami oraz elitami.Jest autorem akcji rewitalizujących przestrzeń publiczną i społecznąŁodzi, m.in. „Lipowa OdNowa”, „Punkt dla Łodzi”, „Miej Miejsce”,„Ratujmy Łódzkie Murale”, a także inicjatorem działań z cyklu „Zawódartysty”, odnoszących się do sytuacji socjalno-bytowej artystów imających wpłynąć na zmianę polityki kulturalnej. Założyciel i redaktorportalu Miej Miejsce o tematyce miejskiej i artystyczno-kulturalnej.Wraz z Łukaszem Ogórkiem i Tomaszem Załuskim prowadzi "latającą"Galerię Czynną, której zadaniem jest realizacja zdarzeń artystycznychi artystyczno-społecznych w przestrzeniach łódzkich pustostanów.
Mateusz Stolarski:
pomysłodawca i założyciel pracowni Tamizo Architects. Główny architekt i osoba odpowiedzialna za rozwój firmy. Minimalista. Absolwent wydziału architektury Politechniki Łódzkiej. Za projekt dyplomowy z 2004 roku został nagrodzony pierwszą nagrodą w konkursie Dyplom Roku oraz wyróżnieniem w konkursie Dyplom Roku SARP. Od Listopada 2009 roku jest członkiem zarządu łódzkiego oddziału SARP (Stowarzyszenia Architektów Polskich).
Dorota Stępniak:
kurator i manager wydarzeń w sektorze przemysłów kreatywnych. Pomysłodawca, manager i kurator Międzynarodowego Festiwalu Łódź Design (2007, 2008, 2009, 2010), kierownik operacyjny FashionPhilosophy Fashion Week Poland (2010 - 2014), project manager Międzynarodowego Festiwalu Fotografii - Fotofestiwal (2003 - 2010) oraz Łódź Biennale (2006). Kurator i manager konferencji Design Space - przestrzeń do rozmowy (2011). Międzynarodowy ekspert w projekcie Made in CEE w Budapeszcie (2014). Autorka projektu O!to Design - spotkanie z polskim designem (2009-2010). Kuratorka wystaw (min. cykl wystaw “Obecność” 2012 oraz Contemporary Polish Design Exhibition dla Designer`s Open Festival w Lipsku, 2010); juror licznych konkursów, dziennikarka, autorka tekstów, moderator konferencji kreatywnych. Wykładowca w VIAMODA Szkole Wyższej w Warszawie.
Łukasz Pastuszka:
współwłaściciel i główny architekt w MOOMOO ARCHITECT, wykładowca Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi, członek Stowarzyszenie Architektów Rzeczpospolitej Polskiej. Praktykę zawodową odbywał w Lozannie i Kopenhadze.
Zamów bezpłatny newsletter i bądź na bieżąco z nowościami z obszarów takich jak: design thinking, innowacje, kreatywność, zarządzanie projektami. Powiadomimy Cię o najświeższych wpisach.
Wpisz swoje imię i dowiedz się, co przygotowaliśmy dla Ciebie na Festiwalu!
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Samorządu województwa łódzkiego
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU REGIONU ŁÓDZKIEGO