Warsztaty Ogrody deszczowe

  • przygotowanie: Jola Różycka, Elżbieta Urbaniak i Tomasz Horbacz
  • dla: Dla dzieci | Dla młodzieży | Dla dorosłych |
  • data: 21.06 |
  • godzina: 12.30
  • gdzie: Łódź - WiMa, Al. Piłsudskiego 135
  • Wymagana REJESTRACJA - zaloguj się

Ogrodem deszczowym określa się nasadzenia roślin w gruncie bądź pojemniku, które usuwają zanieczyszczenia z  przepływającej wody deszczowej zbieranej z powierzchni dróg, placów i dachów. Dzięki ogrodom deszczowym mniej wody spływa z powierzchni nieprzepuszczalnych (chodniki, ulice, parkingi, place) do kanalizacji, ponieważ rośliny zatrzymują ją w krajobrazie, zwiększając w ten sposób retencję wód. Chociaż ogród deszczowy przypomina zwykły ogród, sadzone są w nim szczególne rośliny hydrofitowe. Ich korzenie bądź kłącza zatrzymują zanieczyszczenia z pobranej przez siebie wody, np. metale ciężkie i związki białkowo-tłuszczowe. Podłoże ogrodu, dzięki odpowiednio dobranym warstwom piasku i żwiru, zatrzymuje zanieczyszczenia zawarte w wodzie.

UWAGA - ZMIANA GODZINY WARSZTATÓW.

Z przyczyn niezależnych od nas musieliśmy przełożyć godzinę warsztatów została zmieniona z 11.30 na 12.30. Przepraszamy.

 

Ogrody deszczowe to nowoczesne rozwiązanie na zatrzymanie wody w krajobrazie i oczyszczanie wód opadowych. Podczas warsztatów uczymy jak prawidłowo wykonać taki ogród by spełniał swoje funkcje i cieszył oko użytkowników. Ogród deszczowy to ogród pod rynną, który tylko pozornie może przypominać zwykłe nasadzenia w pojemniku. Specjalnie dobrane warstwy drenażowe i rośliny o zdolności do oczyszczania deszczówki to nowy i nieznany dotąd w Polsce sposób by każdy mógł przyczyniać się do zrównoważonego rozwoju swojego miasta. Rozwiązania które promujemy są znane na całym świecie, a ich ojczyzną jest Australia. Ogród który zbudujemy podczas Festiwalu to jeden z 7 pilotażowych projektów. Więcej o ogrodach deszczowych i o projekcie można przeczytać tutaj:  http://sendzimir.org.pl/publikacje/ogrody-deszczowe

Ogród deszczowy podczas Festiwalu powstanie koło wejścia do Pan Tu Nie Stał.

A+
A-

Newsletter

Zamów bezpłatny newsletter i bądź na bieżąco z nowościami z obszarów takich jak: design thinking, innowacje, kreatywność, zarządzanie projektami. Powiadomimy Cię o najświeższych wpisach.

partnerzy

Wpisz swoje imię i dowiedz się, co przygotowaliśmy dla Ciebie na Festiwalu!



Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Samorządu województwa łódzkiego

FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU REGIONU ŁÓDZKIEGO