Design Thinking to nie czary mary :) - pod takim hasłem w dniach 22-24 listopada 2017 roku odbyła się trzecia edycja Festiwalu Myślenia Projektowego 2017. Sale warsztatowe w Łódzkim Domu Kultury i Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego zapełniły się setkami uczestników, którzy mieli okazje poznać tajemnice myślenia projektowego i przekonać się o jego użyteczności przy planowaniu usług lub ścieżki klienta.
Tematyka warsztatów była bardzo zachęcająca dla MŚP oraz start-upów. W trakcie Festiwalu można było zapoznać się z szybką metodą utworzenia start-upów, dowiedzieć się jak dzięki design thinking lepiej poznać swojego klienta lub rozkręcić swój pierwszy biznes w sieci. Pokazaliśmy, że myślenie projektowe świetnie współgra z inną metodą tworzenia innowacji jaką jest - TRIZ. Okazuje się, że łącząc cechy kilku różnych sposobów projektowych można uzyskać niezwykle ciekawe efekty. Interesującym punktem Festiwalu była konferencja zorganizowana przy współpracy z Gazetą Wyborczą p.t. "Zaprojektowane po ludzku". W trakcie trzech panelów słuchacze mogli przekonać się, jak istotne jest tworzenie z myślą o użytkowniku i zobaczyć to na sprawdzonych przykładach.
Festiwal Myślenia Projektowego miał także sesję wyjazdową. W Regionalnej Izbie Gospodarczej w Sieradzu odbył się warsztat p.t. "Firma? Zacznij od klienta!", na którym spotkali się przedsiębiorcy z Sieradza, Zduńskiej Woli, Łasku i okolic.
Dla tych, którym nie udało się za dnia uczestniczyć w warsztatach, wieczorami Politechnika Łódzka na zlecenie Województwa łódzkiego uruchomiła webinary. Ich tematyka była silnie związana z Internetem. Podczas trzech webinariów rozmawialiśmy o wykorzystaniu Big Data, tworzeniu start-upów w sieci oraz planowaniu kampanii internetowej. Po raz pierwszy podczas Festiwalu Myślenia Projektowego została wykorzystana taka forma kontaktu ze słuchaczami. Webinaria cieszyły się dużą popularnością.
Na zakończenie Festiwalu, w piątek 24 listopada 2017 roku, w Kawiarni Format w Art Inkubatorze odbył się Łódzkie Design Thinking BarCamp. Po trzech intensywnych dniach spotkań ze specjalistami w dziedzinie myślenia projektowego, na BarCampie zaprezentowały się osoby wykorzystujące tą metodę w swojej codziennej pracy i będące przykładem wykorzystania DT w Łódzkiem. Paweł Sroczyński z Cohabitat opowiedział o Osadzie Twórców pod Łodzią, dr.n.med. Jacek Ciesielski zaprezentował bank zębów i sposoby ich regeneracji, natomiast Tomasz Melka z Okam Capital przedstawiał projekt związany z tworzeniem przestrzeni coworkingowej.
Intensywne trzy dni Festiwalu Myślenia Projektowego zleciały bardzo szybko. Przedstawiono mnóstwo przykładów i podzielono się ogromem wiedzy. Do następnego Festiwalu Myślenia Projektowego został rok. Może któryś z uczestników wdroży metodologię DT w swojej działalności i przedstawi ją na następnej edycji? Trzymamy kciuki!
Miło nam było współpracować przy Festiwalu z Tomaszem Szerem, dr. Sergeyem Yatsunenko, Idea Hub, Pracownią Rozwoju Osobistego Unikatum, Unit 9, Fuzers Service Design, DT4U i Bluerank. Bardzo dziękujemy!!
Dla wszystkich Państwa Festiwal Myślenia Projektowego miał przyjemność zorganizować Departament Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.
Zamów bezpłatny newsletter i bądź na bieżąco z nowościami z obszarów takich jak: design thinking, innowacje, kreatywność, zarządzanie projektami. Powiadomimy Cię o najświeższych wpisach.
Zamów bezpłatny newsletter i bądź na bieżąco z nowościami z obszarów takich jak: design thinking, innowacje, kreatywność, zarządzanie projektami. Powiadomimy Cię o najświeższych wpisach.
Wpisz swoje imię i dowiedz się, co przygotowaliśmy dla Ciebie na Festiwalu!
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Samorządu województwa łódzkiego
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU REGIONU ŁÓDZKIEGO