Festiwal Myślenia Projektowego – Łódzkie 2016

 

Beata Michalska-Dominiak   13-04-2016

 

Chcielibyśmy mieć wpływ na otaczający nas świat i budować przyjazne środowisko do życia, pracy, spędzania wolnego czasu. Już niebawem będziemy mieli okazję włączyć się w proces kreowania lepszego otoczenia i projektowania sukcesu w wymiarach wpływających na jakość naszego życia.

Festiwal Myślenia Projektowego (18-25 maja, Województwo Łódzkie) to wyjątkowa okazja do przetestowania naszej pomysłowości. Jest to wydarzenie dla wszystkich ciekawych świata, którzy dbają o swój rozwój i jednocześnie wierzą, że mogą być kreatorami rzeczywistości.

Tegoroczna edycja będzie wypełniona zagadnieniami dotyczącymi edukacji, przestrzeni publicznej oraz tworzenia nowych usług i produktów w sferze biznesu, administracji, nauczania i in. Przyjrzymy się usługom w kontekście obecnych zmian demograficznych i zastanowimy się co zrobić, aby zaprojektować świat przyjazny seniorom. W programie znajdą się także warsztaty dla osób rozpoczynających swoją przygodę z biznesem lub już prowadzących działalność gospodarczą – popracujemy z nimi nad zaprojektowaniem produktów i usług, których pragną ich klienci.

Dzięki Festiwalowi, po raz kolejny udowodnimy, że wchodząc w buty naszego odbiorcy i szanując jego potrzeby, możemy znaleźć sposoby na ich zaspokojenie, a jednocześnie odnieść sukces, zgodnie z założeniem, że można zarobić miliard dolarów rozwiązując problem miliarda ludzi.

Spróbujemy pokazać, że prowadzenie działalności, której efekty zaspokajają rzeczywiste potrzeby klientów, projektowanie usług publicznych budujących tożsamość regionalną i dumę lokalną i przekazywanie wiedzy w taki sposób, aby dostarczyć pożądane na rynku pracy kompetencje jest możliwe i przynosi ogrom satysfakcji.

„Misja design thinking polega na przekładaniu obserwacji na zrozumienie, a zrozumienia na produkty i usługi, które czynią nasze życie lepszym.” (Tim Brown). Festiwal Myślenia Projektowego pokaże, że każdy może być kreatywny, mieć odwagę do podejmowania wyzwań, dzięki którym wykreuje prawdziwą wartość dla siebie i innych.

Organizatorem Festiwalu Myślenia Projektowego jest Departament Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Program Festiwalu Myślenia Projektowego już niebawem, tymczasem bądźcie na bieżąco zaglądając na: https://www.facebook.com/events/949255858484933/

 

Do zobaczenia na Festiwalu!

Jeśli spodobał Wam się ten tekst, podzielcie się nim ze swoimi znajomymi i pamiętajcie o zapisaniu się do naszego newlettera – będziecie na bieżąco.

Newsletter

Zamów bezpłatny newsletter i bądź na bieżąco z nowościami z obszarów takich jak: design thinking, innowacje, kreatywność, zarządzanie projektami. Powiadomimy Cię o najświeższych wpisach.

A+
A-

Newsletter

Zamów bezpłatny newsletter i bądź na bieżąco z nowościami z obszarów takich jak: design thinking, innowacje, kreatywność, zarządzanie projektami. Powiadomimy Cię o najświeższych wpisach.

partnerzy

Wpisz swoje imię i dowiedz się, co przygotowaliśmy dla Ciebie na Festiwalu!Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Samorządu województwa łódzkiego

FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU REGIONU ŁÓDZKIEGO