Złota Nitka 2016

 

Beata Michalska-Dominiak   05-04-2016

 

Międzynarodowy Konkurs dla Projektantów Ubioru ZŁOTA NITKA to wyjątkowe, najbardziej prestiżowe wydarzenie tego typu w Polsce, dające młodym, zdolnym projektantom szansę na międzynarodową karierę.

Od ponad 20-stu lat konkurs cieszy się ogromnym uznaniem. Misją konkursu jest wyłanianie największych talentów spośród młodych projektantów oraz promocja ich kolekcji. Swoje pierwsze kroki stawiali w nim tacy twórcy jak Maciej Zień, Agata Wojtkiewicz, Monika Onoszko, Łukasz Jemioł, Maria Wiatrowska, Dawid Tomaszewski czy duet paprocki&brzozowski. Wyróżnienie w tym prestiżowym konkursie otwiera drzwi do świata wielkiej mody i kariery.

Młodzi adepci sztuki projektowania ubioru dzięki udziałowi w finale Złotej Nitki mają okazję często po raz pierwszy uczestniczyć w profesjonalnym pokazie mody. Mogą zaprezentować się od najlepszej strony i pokazać swój talent przedstawicielom branży modowej, mediom i szerokiej publiczności. Mają też szansę by ubiegać się o staże, cenne kontakty i nagrody mogące znacznie ułatwić im zawodowy start w tej trudnej, ale i fascynującej branży.

I etap XXIII edycji Międzynarodowego Konkursu dla Młodych Projektantów Ubioru Złota Nitka już za nami. Spośród 45 zgłoszeń nadesłanych przez projektantów z Polski, Węgier oraz Ukrainy Jury wyłoniło 10-tu finalistów, którzy już 27 maja zmierzą się podczas finału Konkursu Złota Nitka organizowanego w Łodzi.


Oto finałowi projektanci:

Zuzanna Kwapisz

Dastin Poraziński

Monika Lobos

Anna Załucka Kuczera

Dagmara Stawiarska

Dagna Krzystanek

Wioletta Jagos

Aleksandra Kowalska

Anna Pawluk

Mariia Natsii

Do udziału w finale Konkursu zakwalifikowane zostały także Natalia i Tatiana Aharodnaya. Obie Panie pochodzą z Białorusi i są laureatkami nagrody głównej w konkursie Sabotage organizowanego przez Lviv Fashion Week, z którym od lat współpracuje Złota Nitka.

Zwycięzcy wybrani przez dwa gremia Jury otrzymają nagrody w wysokości 10 000 zł oraz szeroko rozumianą pomoc w promocji ich kolekcji. Finałowy pokaz zaplanowany został na 27 maja 2016r.

W tym roku podczas finału 11 kolekcji oceniać będą dwa gremia jury. JURY KREATORÓW, w którego skład wchodzą znani projektanci i osobowości świata mody, oraz JURY MEDIALNE, złożone z dziennikarzy i krytyków mody.

 

Jury Kreatorów

Rafał Michalak i Ilona Majer z duetu MMC

Andrzej Foder

Mariusz Przybylski

Michał Szulc

Robert Karger,

Hektor Świtalski

Maria Wiatrowska

Petro Nestrenko z  Lviv Fashion Week

 

Jury Medialne

Michał Zaczyński

Ewa Kosz

Gianni Fontana z Milan Style Academy

Krzysztof Grabań

Krzysztof Łoszewski

Dorota Stępniak

Maria Żyźniewska

Daria Yankowska z Lviv Fashion Week

 

Organizatorem tegorocznej edycji Konkursu Złota Nitka są Agencja PR Salt & Pepper oraz Loweevents.

 

Newsletter

Zamów bezpłatny newsletter i bądź na bieżąco z nowościami z obszarów takich jak: design thinking, innowacje, kreatywność, zarządzanie projektami. Powiadomimy Cię o najświeższych wpisach.

A+
A-

Newsletter

Zamów bezpłatny newsletter i bądź na bieżąco z nowościami z obszarów takich jak: design thinking, innowacje, kreatywność, zarządzanie projektami. Powiadomimy Cię o najświeższych wpisach.

partnerzy

Wpisz swoje imię i dowiedz się, co przygotowaliśmy dla Ciebie na Festiwalu!Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Samorządu województwa łódzkiego

FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU REGIONU ŁÓDZKIEGO