Miejsca wspólne – warsztaty z metody Design Thinking

Trwają zapisy do I edycji projektu „Miejsca wspólne – warsztaty z metody Design Thinking”. Projekt organizowany jest przez Stowarzyszenie Przetwornik i Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie.

W dniach 1-4 września 2016 roku szesnastu aktywnych i zaangażowanych bełchatowian w wieku 14-18 lat będzie miało okazję uczestniczyć w nowoczesnym projekcie opartym o metodę Design Thinking. W trakcie dwudziestu godzin intensywnych warsztatów i zajęć terenowych zastanowimy się nad funkcją, zadaniami przestrzeni publicznych w mieście oraz potencjalnymi możliwościami ich wykorzystania, tak by lepiej służyły mieszkańcom. Zwieńczeniem wspólnej refleksji będzie zaprojektowanie działań społecznych i kulturalnych skrojonych na miarę potrzeb bełchatowian i miejsca, jakim jest Plac Narutowicza. Uczestnicy projektu zdobędą umiejętność posługiwania się innowacyjną metodą projektowania rzeczy, działań i usług wypracowaną przez amerykańskich naukowców z Doliny Krzemowej.

„Miejsca wspólne” to projektowanie działań będących w zgodzie z opiniami i potrzebami użytkowników miasta. W trakcie warsztatów trenerzy zwrócą szczególną uwagę na: sposób zagospodarowania przestrzeni i jej wpływ na zachowania i samopoczucie mieszkańców, dostrzeganie potrzeb drugiego człowieka oraz potencjał budowania miejskiej wspólnoty poprzez działania prowadzone w przestrzeni publicznej. Zadaniem projektu jest również wspieranie aktywnej postawy obywatelskiej, kształtowanie umiejętności krytycznego myślenia oraz budowanie poczucia odpowiedzialności za to, co wspólne.

Czterodniowy cykl spotkań pozwoli młodym aktywistom spotkać ciekawych ludzi, którzy wspólnie chcą wpływać i tworzyć przestrzeń publiczną, jaką w tej edycji jest serce Bełchatowa – Plac Narutowicza. Zamiast wykładów i teorii, proponujemy naukę poprzez działanie.

Jeżeli chciałbyś coś zmienić, masz od 14 do 18 lat i nie jest Ci obojętne miejsce, w którym żyjesz i ludzie, z którymi je dzielisz, wypełnij formularz zgłoszeniowy. Współtwórz razem z nami Bełchatów — miasto, w którym dobrze się żyje!

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Stowarzyszenie Przetwornik zapewnia wszystkie potrzebne materiały do realizacji projektu. Zajęcia odbędą się w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie, PGE Giganty Mocy. Liczba miejsc ograniczona (max 16 osób).

Zgłoszenia potrwają do 15 lipca 2016 roku! Wystarczy wysłać maila, gdzie podasz swoje: imię i nazwisko, wiek, szkołę do której chodzi oraz w kilku zdaniach napiszesz, dlaczego chciałbyś wziąć udział w projekcie – biuro@przetwornik.org

Link do formularza zgłoszeniowego: http://goo.gl/forms/ootfitEAMkngFuSf1

Czas: 1-4 września 2016 roku. 1-2 września warsztaty w godzinach 17:00 – 20:00 3-4 września warsztaty w godzinach 11:00 – 18:00 Wiek: 14-18 lat

Zapisy i kontakt w sprawie projektu: biuro@przetwornik.pl Anna Galewska / Agnieszka Kleczyk tel. 602815202 / tel. 501641166 Projekt Fundusz Inicjatyw Obywatelskich „Grant na lepszy start” współfinansowany jest ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego.

Warsztaty desing thinking Bełchatów

Newsletter

Zamów bezpłatny newsletter i bądź na bieżąco z nowościami z obszarów takich jak: design thinking, innowacje, kreatywność, zarządzanie projektami. Powiadomimy Cię o najświeższych wpisach.

A+
A-

Newsletter

Zamów bezpłatny newsletter i bądź na bieżąco z nowościami z obszarów takich jak: design thinking, innowacje, kreatywność, zarządzanie projektami. Powiadomimy Cię o najświeższych wpisach.

partnerzy

Wpisz swoje imię i dowiedz się, co przygotowaliśmy dla Ciebie na Festiwalu!Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Samorządu województwa łódzkiego

FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU REGIONU ŁÓDZKIEGO