OFF Piotrkowska Center otwiera w Łodzi nową przestrzeń dla kreatywnych

Beata Michalska-Dominiak   06-07-2016

Tego lata na OFF Piotrkowska Center w Łodzi rusza nowa przestrzeń dla branży kreatywnej. Na terenie dawnej fabryki bawełny Franciszka Ramischa swoje miejsce znajdą lokalni startupowcy oraz młode firmy rozwijające innowacyjne technologie z branży TECH/IT.

Nowa przestrzeń na OFFie to alternatywa dla dotychczasowego biura, strefy coworkingowej czy pracy w domu. Stojące za projektem hasło „let’s walk” zakłada zdrowy, aktywny styl życia, także w czasie pracy. Niestandardowe wyposażenie oraz plan przestrzeni zachęci użytkowników do zrobienia sobie przerwy od komputera – będzie tu można poodbijać swoje pomysły na trampolinie, porozciągać się na drabinkach lub przeprowadzić rozmowę telefoniczną na sportowej bieżni. – Innowacyjny sposób aranżacji przestrzeni umożliwi włączenie ruchu i sportu w codzienny plan pracy na niespotykaną dotąd skalę – zapewnia Michał Styś, Dyrektor Zarządzający firmy OPG Property Professionals i inicjator projektu.

Centrum networkingu

Nowa przestrzeń na OFFie będzie również realizować ideę networkingu. Inicjatorzy projektu za cel stawiają integrację młodych, kreatywnych freelancerów oraz osób pracujących w różnych firmach z branży TECH i IT. Jak podkreśla Dariusz Lis z firmy InnoMentors sprawujący pieczę nad sferą technologiczną nowego miejsca, a prywatnie pasjonat Design Thinking, otwarty charakter przestrzeni sprzyjać będzie wymianie pomysłów, dzieleniu się wiedzą, wzajemnemu wspieraniu projektów oraz budowaniu długotrwałych kontaktów – zarówno tych biznesowych, jak i pozabiznesowych.

Konkurs dla pomysłowych

W ręce kreatywnych oddana zostanie nie tylko sama przestrzeń, ale też jej identyfikacja wizualna. W związku z otwarciem nowego centrum dla startupów ruszył konkurs, w którym do wygrania jest 6000 zł. Zadaniem uczestników jest opracowanie nazwy oraz logo nowej przestrzeni, które z jednej strony uchwycą ideę miejsca, a z drugiej – wpiszą się w unikalny klimat OFF Piotrkowska Center. Prace konkursowe zgłaszać można najpóźniej do 9 sierpnia 2016 r. Więcej informacji na temat konkursu oraz nowej przestrzeni znaleźć można na stronie www.off-you-go.pl.

Newsletter

Zamów bezpłatny newsletter i bądź na bieżąco z nowościami z obszarów takich jak: design thinking, innowacje, kreatywność, zarządzanie projektami. Powiadomimy Cię o najświeższych wpisach.

A+
A-

Newsletter

Zamów bezpłatny newsletter i bądź na bieżąco z nowościami z obszarów takich jak: design thinking, innowacje, kreatywność, zarządzanie projektami. Powiadomimy Cię o najświeższych wpisach.

partnerzy

Wpisz swoje imię i dowiedz się, co przygotowaliśmy dla Ciebie na Festiwalu!Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Samorządu województwa łódzkiego

FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU REGIONU ŁÓDZKIEGO