W co się bawić…?

 

Beata Michalska-Dominiak   05-07-2016

 

Wchodząc w tryb wakacyjny, wykorzystując słońce i dobre humory, postanowiliśmy porzucić na chwilę poważne biznesowo - edukacyjne klimaty i pobawić się w projektowanie…dobrej zabawy. A że warsztaty odbywały się w ramach Finału Konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych, okazja była wymarzona do bardziej żartobliwego potraktowania tematu projektowania produktów, usług i design thinking.

Zabawy i śmiechu było co nie miara, a to za sprawą fantastycznych, ciekawych, zaangażowanych uczestników i może też już lekko wakacyjnego nastroju. Nie mniej, cel spotkania został zrealizowany: wykorzystać narzędzia design thinking do zaprojektowania sposobów spędzania wolnego czasu z uwzględnieniem potrzeb i oczekiwań użytkownika.

To były bardzo inspirujące i odkrywcze warsztaty – nie tylko dlatego, że spotkali się na nich fajni i otwarci ludzie, ale przede wszystkim dlatego, że wyszli z przekonaniem, że w procesie projektowym nie jest najważniejszy wynik, ale trafna diagnoza potrzeb użytkowników, która do tego wyniku doprowadza, zadawanie właściwych pytań i chęć wspólnego poszukiwania rozwiązań oraz umiejętność radzenia sobie z porażkami i wyciągania z nich konstruktywnych wniosków. Dostrzegli konieczność zmiany podejścia z „make people want things” na „make things people want”.

Dodatkowo, oprócz nowej wiedzy z zakresu design thinking, nabrali pewności, że obecne ciekawe czasy fundujące ciągłe zmiany, wywołujące czasami niepokój, jednocześnie dają nam ogromny potencjał do zaprojektowania swojego życia w taki sposób, aby przynosiło nam satysfakcję i frajdę z tego co robimy.

Dziękując wszystkim uczestnikom za ich aktywny udział w warsztatach, życzymy udanego wypoczynku i zapraszamy na kolejne – po wakacjach.

Jeśli podoba Wam się to co tu czytacie, podzielcie się ze swoimi znajomymi. Przeglądaliście inne wpisy? Może znajdziecie w nich jakieś inspiracje dla siebie. Pamiętacie o naszym newsletterze? Warto być na bieżąco.

Newsletter

Zamów bezpłatny newsletter i bądź na bieżąco z nowościami z obszarów takich jak: design thinking, innowacje, kreatywność, zarządzanie projektami. Powiadomimy Cię o najświeższych wpisach.

A+
A-

Newsletter

Zamów bezpłatny newsletter i bądź na bieżąco z nowościami z obszarów takich jak: design thinking, innowacje, kreatywność, zarządzanie projektami. Powiadomimy Cię o najświeższych wpisach.

partnerzy

Wpisz swoje imię i dowiedz się, co przygotowaliśmy dla Ciebie na Festiwalu!Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Samorządu województwa łódzkiego

FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU REGIONU ŁÓDZKIEGO