Improwizacja stosowana w budowaniu relacji - Każdy z nas przynajmniej raz w życiu był świadkiem złej próby sprzedaży, wystąpienia publicznego czy próba nawiązania kontaktów biznesowych. Druga osoba zamiast z nami rozmawiać, wysłuchać nas prowadzi monolog, często nie związany z tematem, ucieka w dygresje, gubi wątki, czyta z kartki.
Najgorsze rozwiązania z możliwych, prawda?
Improwizacja stosowana (ang. applied improvisation) to w prostych słowach przeniesienie koncepcji, pomysłów i technik ze świata improwizacji do biznesu, relacji międzyludzkich i życia codziennego aby nieustannie rozwijać własną kreatywność, wyobraźnię, intuicję i coraz lepiej radzić sobie z wszechobecnym stresem.
Dlatego jako trener, aktor i improwizator chcę podnosić świadomość komunikacyjną ludzi, pomóc im odnaleźć własną, niepowtarzalną drogę do budowania relacji z drugim człowiekiem.
Prowadzący
Jakub Kryształ – aktor i trener, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Jest certyfikowanym trenerem i członkiem International Trainer and Facilitator Federation.Szkolenia i warsztaty prowadzi od 2012 roku.
Tematyka jego szkoleń obejmuje m.in. wystąpienia publiczne, pracę z głosem oraz ciałem, motywację, podstawy aktorstwa i pracę z kamerą.
Jako jeden z niewielu w Polsce uczy „Improwizacji stosowanej”. Swoją przygodę z improwizacją rozpoczął już w trakcie studiów, jest współzałożycielem Teatru improwizacji „TADAM”.
Pracuje zarówno z dorosłymi jak i młodzieżą. Uważa, że: „szkolenia, które prowadzę, nie polegają na relacji mistrz-uczeń. Podczas każdego spotkania, dowiaduję się czegoś nowego, tak jak uczestnicy moich zajęć.”
Ma na swoim koncie ponad 30 ról teatralnych, filmowych i telewizyjnych. Współpracuje obecnie z Teatrem Nowym im. K. Dejmka w Łodzi, Teatrem Powszechnym w Radomiu oraz Instytutem Teatralnym im. M.Hertza w Łodzi. Jest pełen humoru, chęci do nauki i energii do działania. Zafascynowany poezją i biografią Sergiusza Jesienina, na podstawie których stworzył autorski monodram "Spowiedź chuligana".Lubi literaturę reportażu, dzieła Shakespeare’a i Franka Sinatrę.
Zamów bezpłatny newsletter i bądź na bieżąco z nowościami z obszarów takich jak: design thinking, innowacje, kreatywność, zarządzanie projektami. Powiadomimy Cię o najświeższych wpisach.
Wpisz swoje imię i dowiedz się, co przygotowaliśmy dla Ciebie na Festiwalu!
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Samorządu województwa łódzkiego
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU REGIONU ŁÓDZKIEGO