Studio Design w Budapeszcie

 

Beata Michalska-Dominiak   18-10-2017

W dniach od 6 do 15 października w stolicy Węgier, odbywał się jeden z największych festiwali sztuki i designu – Design Week Budapest 2017. W tym roku nie zabrakło polskiego akcentu, a wszystko za sprawą łódzkiego Studio Design. Prace Studio Design zostały zaprezentowane w ramach wystawy 40x40, czyli trafiły do grona czterdziestu najlepszych prac z czterdziestu krajów. Polacy zostali zaproszeni przez samych organizatorów – to właśnie lokuje ich w elitarnym gronie najlepszych uczestników Tygodnia Designu.

Design Week Budapest to jedno z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń ze świata designu. Odbywa się ono nieprzerwanie od 2004 roku i ściąga do stolicy Węgier najlepszych projektantów ze świata sztuki i grafiki użytkowej.

W tym roku nie zabrakło polskiego akcentu. Wszystko za sprawą łódzkiej pracowni – Studio Design. Co więcej – nasi rodacy pojechali do Budapesztu jako jeden z faworytów publiczności. Po zdobyciu srebrnej oraz żelaznej nagrody we włoskim A’Design w tym roku, Polacy zwrócili na siebie uwagę całej Europy. Specjaliści podkreślają unikalny styl jaki w każdym projekcie prezentuje Studio Design.

To niezwykle udany dla nas rok. Zaledwie kilka miesięcy temu byliśmy jednym z triumfatorów na mediolańskim A’Design, a już za kilka dni nasz prace znów będzie można podziwiać, tym razem na Design Week Budapest. Udział w tak dużym wydarzeniu to ogromne wyróżnienie, które pokazuje jak polskie pomysły są cenione w Europie. – mówi Izabela Jurczyk, dyrektor kreatywna projektantka Studio Design.

Wspomnieć należy również, że projekty realizowanie przez łódzką pracownię od lat zdobywają prestiżowe nagrody w Europie i Stanach Zjednoczonych. Do najważniejszych z pewnością zaliczyć można The America Design Awords w USA, FACES OF DESING w Niemczech czy Design And Design we Francji.

Na prace Studio Design zwróciły również uwagę znane firmy i instytucje międzynarodowe, w tym Bank Światowy (The World National Bank), z którym Łodzianie współpracują od 2014 roku i pomagają w przygotowaniu materiałów na konferencje w Monachium i Rydze.


Kontakt dla mediów:

Monika Kern  +48 601 892 291

Joanna Rożniakowska  +48 691 737 691

Newsletter

Zamów bezpłatny newsletter i bądź na bieżąco z nowościami z obszarów takich jak: design thinking, innowacje, kreatywność, zarządzanie projektami. Powiadomimy Cię o najświeższych wpisach.

A+
A-

Newsletter

Zamów bezpłatny newsletter i bądź na bieżąco z nowościami z obszarów takich jak: design thinking, innowacje, kreatywność, zarządzanie projektami. Powiadomimy Cię o najświeższych wpisach.

partnerzy

Wpisz swoje imię i dowiedz się, co przygotowaliśmy dla Ciebie na Festiwalu!Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Samorządu województwa łódzkiego

FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU REGIONU ŁÓDZKIEGO