Weź niemapę i jedź w Łódzkie

 

Beata Michalska-Dominiak   23-08-2016

 

Weekend to czasami prawdziwy sprawdzian umiejętności dyplomatycznych. Jak pogodzić potrzeby rodziców (odpoczynek, zakupy, odpoczynek, sprzątanie i odpoczynek) z potrzebami dzieciaków (pełen wachlarz, w zależności od wieku: od robienia babek z piasku po naukę jazdy samochodem). Wiadomo, że trzeba by ten czas spędzić pożytecznie, kreatywnie, rozwijająco a do tego rodzinnie i radośnie... tylko jak to zrobić?

A może by tak... pojechać na wycieczkę w najbliższe okolice i odkryć je zupełnie na nowo? Albo poczuć się turystą we własnym mieście i odkryć jak fascynujące i inspirujące może ono byćDo innowacjyjnego podejścia na  rodzinnych spacer zachęca NIEMAPA, seria ilustrowanych przewodników dla rodzin. Dla mieszkańców województwa łódzkiego mamy znakomitą wiadomość: właśnie ukazała się NIEMAPA łódzkie prezentująca ponad pięćdziesiąt atrakcji z województwa doskonałych na rodzinne wycieczki i spacery. Znalazły się tam klasyki takie jak Nieborów czy Zamek w Łęczycy ale i mało znane ścieżki leśne, ruiny pełne duchów czy rodzinne skanseny. Grupa Mamy, twórczynie serii, zapraszają do tego by porzucić spacerową rutynę i wyruszyć na takie rodzinne spacery i wyprawy, które będą frajdą dla całej rodziny. Proponują one wybuchową mieszankę doskonałej grafiki (Studio Ładne Halo) ze starannie przygotowaną selekcją miejsc, którym towarzyszą opisy i zadania: gotowe do zabrania w teren.

 

Autorki, jak same przyznają, bezgranicznie zakochane w Łodzi i województwie łódzkim, przez kilka tygodni jeździły po nim z dzieciakami odkrywając urokliwe miasteczka, ciesząc się widokiem pól i lasów. "Kiedy zaczynamy pracę nad nową NIEMAPĄ przede wszystkim szukamy sieci mam i nie-mam, które włączają się w tworzenie listy miejsc opowiadając nam o swoich doświadczeniach, ulubionych miejscach. Dzielą się z nami tym  co warto zobaczyć a przede wszystkim: co lubi odwiedzać na spacerach z dziećmi a jeżdżąc obserwujemy nasze i cudze smyki. Staramy się wybierać miejsca, w których dzieją się znaczące rzeczy, a rodziny mogą poczuć się swobodnie. Najbardziej cieszymy się na odkrycie jakiegoś mniej znanego zakątka, który podbija nasze serca” mówi Małgorzata Żmijska, jedna druga Grupy Mamy. Joanna Studzińska dorzuca też: "Mieszkamy w Łodzi i okolicach przez całe życie, ale dopiero teraz znalazłyśmy wspaniałe miejsca, takie jak zakłady rzemieślników w Bolimowie czy Ogród Zmysłów w Poddębicach, ale nawet miejsca, które znałyśmy nabierają nowego uroku, kiedy próbujemy podejść do nich na nowo, kreatywnie, z myślą o rodzinnych wycieczkach".

 

NIEMAPA łódzkie to piąta część serii po Łodzi, Lublinie, Rzeszowie i Wrocławiu. Wydawnictwo jest bezpłatne i powstaje przy pomocy Partnerów, którymi są w łódzkim: Marszałek Województwa Łódzkiego, Giganty Mocy, Łódzka Kolej Aglomeracyjna, OSM Łowicz, Politechnika Łódzka, Rainbow Tours, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych, Urząd Miasta Bełchatów i Uniwersytet Łódzki. W imieniu rodzin na cześć Partnerów gromkie: HIP HIP HURRA!

Wszyscy Partnerzy NIEMAPY będą dystrybuować wydawnictwo podczas organizowanych przez siebie działań dla rodzin oraz w konkursach. Ponad połowę otrzymał Urząd Marszałkowski: pierwsza pula zostanie rozdana na Mikserze Regionalnym, będzie można też wygrać je w konkursach na stronie facebook.com/wojewodztwo.lodzkie. NIEMAPY, oraz pochodzące z nich grafiki będzie można kupić w Pan Tu Nie Stał i Bardzo Rozsądnie a w każdej chwili można zajrzeć na www.niemapa.pl i skorzystać z bezpłatnej wersji on-line lub pobrać plik do wydruku w domu.

Zapraszamy na www.niemapa.pl i www.facebook.com/nieMAPApl

Newsletter

Zamów bezpłatny newsletter i bądź na bieżąco z nowościami z obszarów takich jak: design thinking, innowacje, kreatywność, zarządzanie projektami. Powiadomimy Cię o najświeższych wpisach.

A+
A-

Newsletter

Zamów bezpłatny newsletter i bądź na bieżąco z nowościami z obszarów takich jak: design thinking, innowacje, kreatywność, zarządzanie projektami. Powiadomimy Cię o najświeższych wpisach.

partnerzy

Wpisz swoje imię i dowiedz się, co przygotowaliśmy dla Ciebie na Festiwalu!Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Samorządu województwa łódzkiego

FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU REGIONU ŁÓDZKIEGO