Festiwal

Idea

Design thinking (myślenie projektowe) to metoda działania oparta na zrozumieniu potrzeb użytkowników – poprzez badanie, prototypowanie i testowanie. Jest to usystematyzowany sposób wprowadzania innowacji.

Metoda ta jest wykorzystywana do efektywnego projektowania i wdrażania nowych produktów i usług. Ten sposób myślenia można przełożyć na działanie instytucji publicznych, miast, gmin czy biznesu.

Myślenie projektowe może pomóc nam w lepszym zrozumieniem zadania, z którym mamy się zmierzyć, dostarczy narzędzi, dzięki którym rozwiążemy problem i wdrożymy nasz pomysł w życie.

Cel

Celem Festiwalu Myślenia Projektowego jest pokazanie kreatywnego potencjału regionu łódzkiego oraz stworzenie przestrzeni dla jego rozwoju. Zagadnienia dotyczące edukacji, przestrzeni publicznej oraz tworzenia nowych usług i produktów poprawiających jakość życia codziennego staną się kluczowymi podczas organizowanych konferencji, warsztatów i akcji miejskich.

Tegoroczna edycja ma być etapem zidentyfikowania potrzeb użytkowników, wsłuchiwania się w ich problemy, zbierania informacji jak powinien wyglądać proces przemiany regionu, aby spełniał oczekiwania jego mieszkańców.

Edycja ta będzie skupiać się na pokazywaniu pozytywnych przykładów wdrożonych procesów zgodnych z ideą design thinking oraz na wyjaśnianiu jej metodologii. Dzięki tegorocznej edycji odbiorcy festiwalu będą mogli lepiej zrozumieć ideę myślenia projektowego, a także samodzielnie przetestować niektóre narzędzia.

Dołącz do nas!

Jesteś ciekaw w jaki sposób można wykorzystać narzędzia design thinking w codziennym życiu i pracy? Zapisz się na nasze wydarzenia. W trakcie festiwalu odbędą się warsztaty, konferencja, debaty, akcje miejskie, podczas których możesz zdobyć wiedzę teoretyczną i praktyczną. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne. Wystarczy się zarejestrować. Ilość miejsc ograniczona. Na wydarzenia można rejestrować się od 28 maja.

Czekamy na Ciebie!

A+
A-

Newsletter

Zamów bezpłatny newsletter i bądź na bieżąco z nowościami z obszarów takich jak: design thinking, innowacje, kreatywność, zarządzanie projektami. Powiadomimy Cię o najświeższych wpisach.

partnerzy

Wpisz swoje imię i dowiedz się, co przygotowaliśmy dla Ciebie na Festiwalu!
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Samorządu województwa łódzkiego

FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU REGIONU ŁÓDZKIEGO